aloe vera

Aloes słynie ze swoich stron antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta działa walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes jest korzystny wpływ nie ale na bliską skórę i siła, lecz dodatkowo na kształt sercowo-naczyniowy.

Badania prowadzą, że aloes może hamować wzrost komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Okazało się, że podanie aloesu w wszelkiej formie zminimalizowało ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie stronie aloesu wychodzą z wysokiego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na platformie kilku eksperymentów ma się, że aloes wprowadzony do krwiobiegu może w poważnym stopniu zwiększyć transport tlenu. Opublikowane w 2000 roku badania pokazały jak poszczególne związki zawarte w aloesie działają na ograniczenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia naturze i poprawę krążenia. Skutki tych badań potwierdziły, że aloes minimalizuje zagrożenie chorób serca. Co dobrze, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza gojenie się oparzeń – tego rodzaju uszkodzenia skóry leczą się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy spełnia wszystkie kryteria diety()www.forever.iq.pl ortomolekularnej używanej w konfrontacji z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w tym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a także antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze względu na zawartość kilkudziesięciu składników o działaniu immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.